VII Dwór - Wybory samorzadowe 2018
  Historia Dzielnicy
  Budżet Obywatelski
  Informator Dzielnicowy
  Galeria zdjęć z dzielnicy
  Festyny, Dni sąsiadów, Pikniki i Wycieczki
  Humor i dowcip
  Komunikacja Miejska
  MOPR i Rodzina 500+
  Parafia St. Kostki
  Przedszkole i Szkoła
  Przychodnia Rejon.
  Rada Dzielnicy VII Dwór
  S.M. VII Dwór
  S O S dla zwierząt
  Test prędkość netu
  Urząd Miejski w Gdańsku
  Urząd Pracy
  Akty Prawne
  Orzeczenia NSA
  Uchwały RMG i Zarz. Prezydenta Gdańska
  Ogłoszenia
  Forum
  Kontakt
  Gdańskie cmentarze
  Autobusem linii 149 i 249
  Licznik odslon
  Wybory samorzadowe 2018




 

Szanowni mieszkańcy Dzielnicy VII Dwór.

          Zbliżają się wybory samorządowe na Prezydenta Miasta i Radnych do Rady Miasta Gdańska. Pamiętajcie, że politycy się nie zmieniają tylko program partyjny się zmienia.

Wybierzmy włodarzy i radnych miasta Gdańska godnych zaufania, takich którzy udowodnili już swoją dotychczasową pracą społeczną, że najważniejszym dla nich dobrem jest dzielnica i mieszkańcy a nie kariera, kolesiostwo, kumoterstwo, polityka partyjna i deweloperka. Wspólnie dokonajmy lepszego wyboru niż latach ubiegłych. 

Szanowni Państwo nie dajcie się zwieść kłamstwu gdy kandydat na Radnego Miasta mówi nam, że jest mieszkańcem naszej dzielnicy a jednocześnie jest radnym innej dzielnicy. Jest to niezgodne z paragrafem 53 ust. 1  lub paragrafem 80 ust. 1 pkt 3 obowiązujących statutów Rad Dzielnic.

Dobrze pamiętamy wybory minionych 5-ciu kadencji na Prezydenta i do Rady Miasta, jak obiecano mieszkańcom remont ulic i chodników na Michałowskiego, Rodakowskiego i Paneckiego. Mieszkańcy zagłosowali, radnych wybrali, dwadzieścia lat minęło a ulic nie naprawiono a jedynie położono nowy chodnik przy ul. Michałowskiego. O komunikację miejską w dzielnicy walczy sama Rada Dzielnicy z Mieszkańcami w większości Seniorami.
W roku 2017 Urząd Miasta znalazł sposób, że w latach 2018-2019 wyremontuje kawałek gminnej ulicy Michałowskiego od ul. Norblina do ul. VII Dwór za pieniądze mieszkańców dzielnicy z Budżetu Obywatelskiego w kwocie 234 tys. zł, które są przeznaczone na poprawę bezpieczeństwa i rozwój małej infrastruktury dzielnicy. Projekty obywatelskie i potrzeby mieszkańców dla włodarzy się nie liczą.

21 października 2018 roku jest szansa i okazja na dokonanie zmiany aby takie decyzje i praktyki na szczeblach decyzyjnych więcej nie zapadały i żeby problemy naszej dzielnicy były w końcu dostrzegane przy podejmowaniu uchwał przez nowych Radnych Miasta Gdańska.

------ *** ------

Wybory samorządowe 2018 w Gdańsku

Okręg nr 6 w Gdańsku - dla mieszkańców dzielnic: Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Oliwa, VII Dwór, Osowa, Matarnia, Kokoszki.

Kandydaci na radnych miasta Gdańska w okręgu nr 6 – jest zarejestrowanych 46 kandydatów.

Lista - KOALICYJNEGO KOMITETU WYBORCZEGO PLATFORMA.NOWOCZESNA „KOALICJA OBYWATELSKA”

  1. BEJM Łukasz Kacper

  2. WAŻNY Karol

  3. GORECKI Jarosław Władysław

  4. GERYK Żaneta Beata

  5. LEBIECKA Bogumiła Anna

  6. PERUCKI Jan

  7. LEWANDOWSKA Julia Karolina

 

Lista - KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW PAWŁA ADAMOWICZA „WSZYSTKO DLA GDAŃSKA „

  1. STELMASIEWICZ Andrzej Zbigniew

  2. STYBOR Wojciech Janusz

  3. KOSMULSKA Sławina Maria

  4. GÓRSKA Irena Stanisława

  5. GMEREK Mateusz

  6. WOJTKOWSKA-WYSZKOWSKA Izabela

  7. MOTYL Anna Małgorzata

 

Lista - KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW RUCHU SPOŁECZNEGO „LEPSZY GDAŃSK”

  1. JACHLEWSKA Elżbieta

  2. PAWŁOWSKI Piotr Seweryn

  3. BOLT Tomasz Zbigniew

  4. SOWIŃSKA Danuta Małgorzata

  5. PIEŃKOWSKI Maciej Andrzej

  6. SZABANOWICZ Helena Halina

  7. POKORNICKI Mariusz

 

Lista - KOALICYJNEGO KOMITETU WYBORCZEGO SLD „LEWICA RAZEM”

  1. GWOŹDŹ Edward Rajmund

  2. GIERCZAK-LISOWSKA Kinga Izabela

  3. TORŁOP Jolanta Paulina

  4. FALBA Piotr Paweł

  5. LEDA Anna Małgorzata

  6. KOPERSKI Romuald Wincenty


Lista - KOMITETU WYBORCZEGO „PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ”

  1. KRUPEJ Dawid Patryk

  2. HAŁAS Henryk Czesław

  3. TEODORCZYK Jacek Włodzimierz

  4. DRAMOWICZ Olaf Aleksander

  5. SULEWSKA Katarzyna Joanna

  6. SĘKOWSKA Katarzyna Grażyna

  7. JAROSZ Grażyna Zofia

 

Lista - KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW „GDAŃSK TWORZĄ MIESZKAŃCY”

  1. DUDEK Dorota

  2. MACIEJEWSKI Henryk Szczepan

  3. WOJNOWSKA Katarzyna

  4. ŁOPUSKI Krzysztof Antoni

  5. KRAZIŃSKI Maciej Jerzy

  6. BURBAN JADWIGA

  7. GŁUSZCZ Zygmunt

 

Lista - KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW „NARODOWEGO FRONTU POLSKIEGO-WOJCIECHA OLSZAŃSKIEGO”

  1. MAKSYMOWICZ-CZAPKOWSKA Dorota Elżbieta

  2. BABIŃSKI Piotr Maciej

  3. JUSTA Zbigniew

  4. BALCERZAK Danuta

  5. SKRZYPEK Andrzej Sylwester

     

W Okręgu nr 6 głosujemy w Obwodowych komisjach wyborczych od nr 157 do nr 183 – w zależności od miejsca zameldowania lub zamieszkania.

Nr 157. Szkoła Podstawowa Nr 82, ul. Radarowa 26 Gdańsk, Matarnia, Agrarna, Astronautów, Azymutalna, Budowlanych od nr 33 do końca [nieparzyste] i od nr 44 do końca [parzyste], Dedala, Elewów, Filmowa, Ikara, Internetowa, Jesienna, Kadetów, Klukowska, Komputerowa, Podchorążych, Radarowa, Radiowa, Satelitarna, Sąsiedzka, Słowackiego od nr 142 do końca [parzyste] i od nr 159 do końca [nieparzyste], Spadochroniarzy, Synów Pułku, Szybowcowa, Śmigłowa, Teleskopowa, Telewizyjna, Wiłkomirskiego, Wojnarskiego, Zenitowa.

Nr 158. Szkoła Podstawowa Nr 7, ul. Słabego 6 Gdańsk, Matarnia, Cytrowa, Harfowa, Lirowa, Lutniowa, Rondo im. Jacka Kaczmarskiego, Słabego, Słowackiego od nr 132 do nr 140 [parzyste], Wiolinowa, Złota Karczma.

Nr 159. Pozytywna Szkoła Podstawowa, ul. Azaliowa 18 Gdańsk, Kokoszki, Azaliowa, Borówkowa, Chabrowa, Czeremchowa, Inżynierska, Irysowa, Jaśminowy Stok, Kalinowa, Kartuska od nr 411 do nr 447 [nieparzyste] i od nr 444 do nr 474. [parzyste], Kminkowa, Lubczykowa, Macierzankowa, Maciejkowa, Malinowa, Nagietkowa, Porzeczkowa, Poziomkowa, Rokitnikowa, Rondo Graniczne Wolne Miasto Gdańsk-Rzeczpospolita Polska (1920 - 1939), Rumiankowa, Różany Stok, Storczykowa, Szafranowa, Św. Brata Alberta, Tymiankowa.

Nr 160. Szkoła Podstawowa Nr 84, ul. Otomińska 72 Gdańsk, Kokoszki, Bieszkowicka, Charzykowska, Czerwcowa, Egiertowska, Gołuńska, Goplańska, Gostyńska od nr 1 do nr 120, Karlikowska, Karsińska, Kiszewska, Kolbudzka, Kortowska, Kwietniowa, Lipcowa, Lipuska, Lublewska, Łagowska, Łapalicka, Łapińska, Mamuszki, Marcowa, Mezowska, Niegocińska, Otomińska, Sierakowicka, Sierpniowa, Somińska, Sudomska, Sulmińska, Tuchomska, Wdzydzka, Węsierska, Widlińska, Wiecka, Wielewska, Wiosenna.

Nr 161. Szkoła Podstawowa Nr 83, ul. Stokłosy 1 Gdańsk, Kokoszki, Banińska, Barkoczyńska, Betoniarzy, Będomińska, Biologiczna, Borska, Botaniczna, Brodnicka, Budowlanych od nr 1 do nr 31 [nieparzyste] i od nr 2 do nr 42 [parzyste], Bysewska, Cementowa, Choczewska, Czaplewska, Dębogórska, Dojazdowa, Fabryczna, Fundamentowa, Geodetów, Gostyńska od nr 121 do końca, Grzybowa, Instalatorów, Kartuska od nr 449 do końca [nieparzyste] i od nr 476 do końca [parzyste], Kosmonautów, Leźnieńska, Maszynowa, Metalowców, Miechucińska, Mirachowska, Montażystów, Nowatorów, Okólna, Osiedlowa, Przyrodników, Rakietowa, Rozwojowa, Sianowska, Smęgorzyńska, Snycerzy, Stokłosy, Swarzewska, Transportowców, Wrześniowa, Zbąszyńska, Zbieżna, Żukowska.

Nr 162. Szkoła Podstawowa Nr 60, ul. Chłopska 64 Gdańsk, Jelitkowo-Tysiąclecia ŻABIANKA-WEJHERA-JELITKOWO-TYSIĄCLECIA, Pomorska od nr 22 do nr 93 163.Szkoła Podstawowa Nr 60, ul. Chłopska 64 Gdańsk, Jelitkowo-Tysiąclecia ŻABIANKA-WEJHERA-JELITKOWO-TYSIĄCLECIA, Bałtycka, Chłopska od nr 48 do nr 72 [parzyste] i nr 65, Jantarowa od nr 1 do nr 15, Kapliczna, Lecha, Mieszka I, Morska, Nadmorska, Piastowska od nr 109 do końca, Tysiąclecia, Wypoczynkowa.

Nr 164. Szkoła Podstawowa Nr 77, ul. Orłowska 13 Gdańsk, Wejhera ŻABIANKA-WEJHERA-JELITKOWO-TYSIĄCLECIA, Błękitna, Bursztynowa, Gospody od nr 1 do końca [nieparzyste], Helska, Husytów, Jelitkowska, Orłowska, Plac Dwóch Miast, Wejhera.

Nr 165. Zespół Szkół Sportowych i Ogólnokształcących, ul. Subisława 22 Gdańsk, ŻABIANKA-WEJHERA-JELITKOWO-TYSIĄCLECIA, Pelplińska, Plac Wyszyńskiego, Pomorska od nr 8 do nr 13, Subisława od nr 19 do końca.

Nr 166. Zespół Szkół Sportowych i Ogólnokształcących, ul. Subisława 22 Gdańsk, Żabianka ŻABIANKA-WEJHERA-JELITKOWO-TYSIĄCLECIA, Pomorska od nr 14 do nr 21 i od nr 94 do końca.

Nr 167. Szkoła Podstawowa Nr 89, ul. Szyprów 3 Gdańsk, ŻABIANKA-WEJHERA-JELITKOWO-TYSIĄCLECIA, Gospody od nr 2 do końca [parzyste], Szyprów.

Nr 168. Szkoła Podstawowa Nr 89, ul. Szyprów 3 Gdańsk, ŻABIANKA-WEJHERA-JELITKOWO-TYSIĄCLECIA, Gdyńska, Rybacka, Sztormowa.

Nr 169. Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych, ul. Czyżewskiego 31 Gdańsk,  OLIWA, Aleja Grunwaldzka od nr 593 do nr 615 [nieparzyste] i od nr 602 do nr 612 [parzyste], Bobrowa, Czyżewskiego od nr 20 do końca, Jelenia, Nadwodna, Sobolowa, Zajęcza, Żubrowa 170.RSM "BUDOWLANI" Klub Osiedlowy AD-REM, ul. Czyżewskiego 12 Gdańsk, Oliwa OLIWA, Czyżewskiego od nr 1 do nr 19, Gdańca, Karpacka, Sarnia, Tatrzańska.

Nr 171. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, ul. Czyżewskiego 30A Gdańsk,  OLIWA, Aleja Grunwaldzka od nr 539 do nr 591 [nieparzyste] i od nr 578 do nr 600 [parzyste], Bitwy Oliwskiej, Dickmana, Górskiego, Pomorska od nr 1 do nr 7.

Nr 172. Szkoła Podstawowa Nr 23, ul. Opacka 7 Gdańsk, OLIWA, Bytowska, Karwieńska, Kościerska, Kwietna, Leśna, Liczmańskiego, Opacka, Podhalańska, Słoneczna, Spacerowa od nr 1 do nr 18, Stary Rynek Oliwski, Świerkowa.

Nr 173. Szkoła Podstawowa dla Dziewcząt Fregata, ul. Cystersów 13 Gdańsk,  OLIWA, Aleja Grunwaldzka od nr 505 do nr 537 [nieparzyste] i od nr 516 do nr 534 [parzyste], Ceynowy, Cystersów, Flisacka, Hołdu Pruskiego, Kanapariusza, Majkowskiego, Nowickiego, Obrońców Westerplatte, Opata Rybińskiego, Piastowska od nr 1 do nr 18, Plac Dworcowy, Plac Inwalidów Wojennych, Poczty Gdańskiej, Schopenhauera 174.V Liceum Ogólnokształcące, ul. Polanki 130 Gdańsk, Oliwa OLIWA, Asnyka, Derdowskiego od nr 1 do nr 4 i od nr 26 do końca, Grottgera od nr 1 do nr 3A i od nr 26 do końca, Polanki od nr 1 do nr 26 i od nr 125 do nr 136, Wita Stwosza od nr 1 do nr 13 [nieparzyste] i od nr 2 do nr 16A [parzyste], Witkiewicza, Żeromskiego.

Nr 175. Szkoła Podstawowa Nr 35 z Oddziałami Sportowymi, ul. Wąsowicza 30 Gdańsk,  OLIWA, Aleja Grunwaldzka od nr 463 do nr 503 [nieparzyste] i od nr 470 do nr 504 [parzyste], Derdowskiego od nr 5 do nr 25, Drzymały, Husa, Kaprów, Kaszubska, Kręckiego, Miraua, Wąsowicza.

Nr 176. Zespół Szkół Specjalnych Nr 2, ul. Wita Stwosza 23 Gdańsk, OLIWA, Grottgera od nr 4 do nr 25, Kasprowicza, Noakowskiego, Orkana, Polanki od nr 27 do nr 39 i od nr 122 do nr 124, Tetmajera, Wita Stwosza od nr 15 do nr 31/37 [nieparzyste] i od nr 18 do nr 44 [parzyste], Zacisze.

Nr 177. Uniwersytet Gdański Wydział Prawa i Administracji, ul. Bażyńskiego 6 Gdańsk, OLIWA, Abrahama od nr 1 do nr 10 i od nr 56 do końca, Aleja Grunwaldzka od nr 250 do nr 272 [parzyste] i od nr 295 do nr 419 [nieparzyste], Bażyńskiego, Jasia i Małgosi, Kubusia Puchatka, Milewskiego, Polanki od nr 40 do nr 58 oraz od nr 119 do nr 121, Wita Stwosza od nr 53 do nr 63 i nr 73 [nieparzyste] i od nr 46 do nr 58 [parzyste].

Nr 178. Gdańska Szkoła Szermierki, ul. VII Dwór 7 Gdańsk, DWÓR VII Dwór, Abrahama od nr 11 do nr 55, Bellinga, Bukowskiego, Chełmońskiego, Czarnowskiego, Doroszewskiego, Drożyny, Głogowska, Gryglewskiego, Krasnoludków, Kurzyńskiego, Macierzy Szkolnej w Gdańsku, Mehoffera, Michałowskiego, Norblina, Ogryczaków, Orłowskiego, Paneckiego, Polanki od nr 59 do nr 118, Potyrały, Rodakowskiego, Rylkego, Siemiradzkiego, Sośnickiego, VII Dwór, Wita Stwosza nr 62A i od nr 96 do nr 104 [parzyste].

Nr 179. Szkoła Podstawowa Nr 81, ul. Siedleckiego 14 Gdańsk, OSOWA, Afrodyty, Andromedy, Antygony, Ateny, Balcerskiego, Barniewicka, Biwakowa, Borchardta, Bukowa, Centaura, Cerery, Chełmińska, Chirona, Chojnicka, Cumowników, Daru Pomorza, Drawska, Gajowa, Galileusza, Gnieźnieńska, Gowidlińska, Gryfa Pomorskiego, Heliosa, Herosa, Hestii, Iławska, Izydy, Jowisza, Junony od nr 1 do nr 11 [nieparzyste] i od nr 2 do nr 18 [parzyste], Juraty.

Nr 180. Szkoła Podstawowa Nr 81, ul. Siedleckiego 14 Gdańsk, OSOWA, Kielnieńska od nr 46 do końca [parzyste] i od nr 61 do końca [nieparzyste], Komandorska, Konkordii, Konstelacji, Korsarzy, Koziorożca, Krajeńska, Kruszwicka, Kwiatkowskiego, Kwidzyńska, Ledy, Letniskowa, Maciejewicza, Merkurego, Minerwy, Mirandy, Myśliborska, Nawigatorów, Neptuna, Niedziałkowskiego, Nowa, Nowy Świat.

Nr 181. Szkoła Podstawowa Nr 81, ul. Siedleckiego 14 Gdańsk, OSOWA, Odyseusza, Okrętowa, Oriona, Otago, Ozyrysa, Parkingowa, Parkowa, Parterowa, Pegaza, Penelopy, Planetarna, Plejady, Plutona, Posejdona, Prometeusza, Rabatki, Regatowa, Relaksowa, Saturna, Seleny, Siedleckiego, Smugowa, Sopocka, Sportowa, Strzelca, Szafera, Szalupowa, Szołocha (d. Sołdka), Teligi, Temidy, Trapowa, Urana, Victorii, Wendy, Wenus, Westy, Willowa, Woźnicy, Zaruskiego, Zatokowa, Zeusa, Złotowska.

Nr 182. Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2, ul. Wodnika 57 Gdańsk, OSOWA, Achillesa, Akteona, Ariadny, Artemidy, Astronomów, Bereniki, Bliźniąt, Cefeusza, Delfina, Diany, Dionizosa, Eurydyki, Feniksa, Flory, Galaktyczna, Heleny, Herkulesa, Hermesa, Hery, Homera, Horacego, Jednorożca, Jutrzenki.

Nr 183. Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2, ul. Wodnika 57 Gdańsk,  OSOWA, Junony od nr 23 do nr 33 [nieparzyste] oraz od nr 54 do nr 94 [parzyste], Kasjopei, Keplera, Kielnieńska od nr 1 do nr 59 [nieparzyste] i od nr 2 do nr 44 [parzyste], Komety, Marsa, Meteorytowa, Międzygwiezdna, Nike, Orfeusza, Osowski Zakątek, Owczarnia, Parysa, Perseusza, Plac Św. Jana Apostoła, Spacerowa od nr 46 do końca, Syriusza, Tezeusza, Wegi, Wodnika, Wolarza, Zielony Zakątek.

-------- **** --------


W ostatnim półroczu 13364 odwiedzający - zapraszam ponownie Kazimierz Stencel
=> Chcesz darmową stronę ? Kliknij tutaj! <=